Belka
Czwartek, 28 Marca 2024   imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

"STARTUJ Z FIO - NOWY POCZĄTEK" mikrodotacje dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych

Data publikacji: 2018-08-17, Data modyfikacji: 2018-08-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Stowarzyszenie LGD „Między Odrą a Bobrem” oraz Fundacja Rozwoju Holistycznego w dniach 20.08 – 09.09.2018 prowadzić będą nabór wniosków na mikrodotacje w ramach projektu pn. „Startuj z FIO – NOWY POCZĄTEK” w województwie lubuskim. Projekt uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018.

21.08.2018 O GODZ. 17:00 W SALI WIEJSKIEJ W GOŚCIMCU, 66-505 ZWIERZYN, ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE INFORMACYJNE DLA PRZEDSTAWICIELI ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH, GRUP NIEFORMALNYCH I SAMOPOMOCOWYCH Z TERENU POWIATU STRZELECKO- DREZDENECKIEGO.

Do kogo jest skierowany nasz projekt?

1. Młode organizacje pozarządowe wymienione w art. 3 ust. 3 UoDPPioW z terenu województwa lubuskiego, które zostały wpisane do KRS lub właściwego rejestru nie wcześniej niż 30 miesięcy od dnia złożenia wniosku o mikrodotację. Dodatkowo roczny przychód takiej organizacji za poprzedni zakończony rok obrotowy jej funkcjonowania nie może przekraczać 25 tys. zł.

2. Grupy nieformalne z terenu województwa lubuskiego, czyli grupy składające się nie mniej niż z trzech osób, wspólnie realizujące lub chcące realizować działania w sferze pożytku publicznego, bez osobowości prawnej.

3. Grupy samopomocowe z terenu województwa lubuskiego, czyli dobrowolne zespoły osób, którego aktywne działanie skierowane jest na pokonywanie problemów oraz zmianę warunków życia ich członków.

4. Patroni, czyli organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 UoDPPioW, które działają w imieniu grupy nieformalnej lub grupy samopomocowej (min. 3 osoby) podejmującej działania w sferach pożytku publicznego; a nie posiadającej osobowości prawnej. Grupa taka może ubiegać się o przyznanie mikrodotacji na realizację projektu w każdej ze sfer pożytku publicznego. Patron, który otrzyma mikrodotację na wsparcie realizacji lokalnego przedsięwzięcia przez grupę nieformalną to realizator projektu, o którym mowa w art. 2 pkt. 6 UoDPPioW.

Jaka jest wysokość wsparcia?

1. Młode organizacje (w tym patroni grup nieformalnych/samopomocowych)- do 4 tys. zł

2. Grupy nieformalne i samopomocowe do 3 tys. zł

Na co mogą zostać wykorzystane mikrodotacje?

1. Młoda organizacja pozarządowa może ubiegać się o przyznanie mikrodotacji na:

  • sprzęt biurowy,
  • sprzęt związany z obszarem działań organizacji,
  • koszty adaptacji lokalu,
  • oprogramowanie komputerowe,
  • podniesienie kwalifikacji pracowników lub wolontariuszy,
  • częściowe finansowanie kosztów osobowych związanych z obsługą księgową, prawną lub informatyczną,
  • poszerzenie zakresu świadczonych usług oraz pomoc w opracowaniu merytorycznych planów rozwoju (w tym również związanych z przyznaną mikrodotacją) na okres co najmniej 12 miesięcy. Koszt pomocy na opracowanie merytorycznego planu rozwoju nie może być wyższy niż 10% dotacji.
  • realizację zadań mieszczących się w sferze zadań publicznych określonej w art. 4 UoDPPioW.

2. Grupy nieformalne na realizację lokalnych przedsięwzięć, bez możliwości zakupu środków trwałych.

Harmonogram :

1. Spotkania animacyjne i edukacyjne w subregionie gorzowskim: 20-24.08.2018 r.

2. Konkurs i nabór wniosków: 20.08- 09.09.2018 r.

3. Rozstrzygnięcie konkursu: wrzesień 2018 r.

4. Realizacja zadań przez Realizatorów: wrzesień-listopad 2018 r.

Gdzie uzyskać informacje o projekcie?

Informacje nt. realizacji projektu, komunikaty ważne dla zainteresowanych mikrodotacjami oraz zasadami realizacji projektów będziemy zamieszczać na profilach na FB.

W ramach realizowanego projektu, nasza Fundacja oraz Stowarzyszenie LGD Między Odrą a Bobrem będą prowadziły biura projektu w Gorzowie Wlkp. oraz w Zielonej Górze, prowadzone będą również doradztwa. Będziemy udzielać wszelkich informacji, porad i wsparcia osobiście, telefonicznie i za pośrednictwem poczty e-mail .

, Źródło artykułu: Fundacja Rozwoju Holistycznego, Autor zdjęć: Fundacja Rozwoju Holistycznego
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    strzelecko-drezdenecki

    Powiat strzelecko-drezdenecki - powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w mieście Strzelce Krajeńskie. Został on utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Dobiegniew, Drezdenko, Strzelce Krajeńskie, Stare Kurowo, Zwierzyn. Na obszarze 1248 km² mieszka 50 tys. osób.

    Każdy turysta powinien zwrócić uwagę na część Drawieńskiego Parku Narodowego, zajmującego północno-zachodni fragment powiatu i niewielką część Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego. Do niezwykle cennych niewątpliwie należy zaliczyć gotycki kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Strzelcach Krajeńskich. W powicie znajdziemy pięć rezerwatów przyrody, cztery piesze szlaki turystyczne i trzy trasy wodne.

    Do regionu dojedziemy drogą krajową nr 22 i wojewódzką 156.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola