Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dwa oblicza stacji kolejowych #4 (Strzelce Krajeńskie Wschód)

 
W czwartej odsłonie mojej serii o dwojakich obliczach stacji kolejowych zapraszam was na stację Strzelce Krajeńskie Wschód. Strzelce Krajeńskie Wsch.(właść. Zwierzyn) jest jedną z nielicznych stacji kolejowych na północy woj. lubuskiego (obok Gorzowa Wlkp., Nowego Drezdenka, Kostrzyna,Rzepina i Dobiegniewa), na której zatrzymują się zarówno pociągi spółki Przewozy Regionalne jak i InterCity. Dla pasjonatów kolei i innych osób związanych z pociągami ta stacja ma również tragiczne oblicze - 26 lipca 2011 roku doszło do katastrofy budowlanej. Rozpędzone wagony towarowe wbiły się w budynek dworca. Nie obyło się wtedy niestety bez ofiar śmiertelnych. Po tym zdarzeniu budynek został wyłączony z użytkowania, a później zburzony. Od 2015 roku w tym miejscu istnieje nowoczesny jak na taką miejscowość dworzec. Zapraszam do oglądania :)

 


297. Kilometr Ostbahnu
 
Data pliku video: 2016-04-03, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  strzelecko-drezdenecki

  Powiat strzelecko-drezdenecki - powiat w województwie lubelskim ma swoją siedzibę w mieście Strzelce Krajeńskie. Został on utworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Od tego czasu należą do niego gminy: Dobiegniew, Drezdenko, Strzelce Krajeńskie, Stare Kurowo, Zwierzyn. Na obszarze 1248 km² mieszka 50 tys. osób.

  Każdy turysta powinien zwrócić uwagę na część Drawieńskiego Parku Narodowego, zajmującego północno-zachodni fragment powiatu i niewielką część Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego. Do niezwykle cennych niewątpliwie należy zaliczyć gotycki kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Różańcowej w Strzelcach Krajeńskich. W powicie znajdziemy pięć rezerwatów przyrody, cztery piesze szlaki turystyczne i trzy trasy wodne.

  Do regionu dojedziemy drogą krajową nr 22 i wojewódzką 156.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola